WYSPY KANARYJSKIE

 

Rejsy po Wyspach Kanaryjskich

Piękna przyroda, dużo słońca, niesamowita żeglarska przygoda na oceanie  i przystępna cena – jeżeli tego szukacie zapraszamy na rejs po Kanarach! Nie trzeba żeglować poza Europą, żeby poczuć egzotykę i mieć gwarancję dobrej pogody. Żeglowanie po Wyspach Kanaryjskich to jedyna w swoim rodzaju przygoda dla osób początkujących i zaawansowanych w żeglarstwie.

 

Dlaczego warto żeglować po Kanarach?

Powodów jest kilka: po pierwsze Atlantyk! Kto z nas nie marzył, aby wziąć ster i choć przez chwilę pływać po Oceanie? To marzenie macie na wyciągnięcie ręki! Każdy i każda z Was, nawet jeżeli nigdy nie dotknęliście jachtu  będzie sterować, stawiać żagle czy pomagać w nawigacji! A to kolejny powód: żeglarska przygoda! Są na Świecie miejsca do których dotrzecie tylko drogą wodną. Jacht daje niezależność i wolność, bo przez siedem dni będzie to Wasz pływający dom. Codziennie odwiedzicie nowy port chyba, że zdecydujecie się na dłuższe zwiedzanie danego miejsca. Zacumujecie w prawdziwych, klimatycznych portach gdzie przebywają żeglarze z całego świata. Będziecie mogli skosztować prawdziwej lokalnej kuchni i zobaczyć miejsca z pocztówek.

 

Jakie wyspy możemy odwiedzić:

Teneryfa – największa i najliczniejsza z Wysp Kanaryjskich. Jeżeli lubicie podziwiać przyrodę to tutaj znajdziecie roślinność oraz zwierzęta należące do różnych stref klimatycznych! Na Teneryfie znajdują się takie miejsca jak Wulkan Teide, który jest najwyższym szczytem Hiszpanii  oraz miasto, którego wygląd nie zmienił się od XVI wieku –  La Laguna.

Fuerteventura – druga co do wielkości wyspa archipelagu. Jej nazwa pochodzi od słów fuerte i viento – silny wiatr). Kolejna gratka dla miłośników przyrody! Jej płaski, pustynny teren oraz panujące wietrzne warunki ukształtowały charakterystyczny krajobraz tego miejsca – jedna wielka plaża z turkusowymi lagunami!

Gran Canaria – pomiędzy Teneryfą, a Fuerteventurą leży okrągła wyspa, w której sercu znajduje się wulkan to Gran Canaria! To miejsce jest kolejnym dowodem jak wspaniała jest Matka Natura! Wąwozy, urwiska, stożki wulkaniczne, wydmy i niesamowita roślinność tworzą egzotyczny klimat, który wprowadzi nas w wakacyjny nastrój!

Lanzarote – Najdalej na północ wysunięta wyspa z ‘księżycowym” krajobrazem. Wulkaniczny pejzaż i gorąca od lawy skała to tutaj codzienność. Geologiczne zakamarki przeplatane z atrakcjami turystycznymi i malowniczym Arecife – stolicą wyspy.

 

Daty rejsów i trasy rejsów:

27 kwietnia – 4 maja
Lanzarote – Gran Canaria

4 maja – 11 maja
Gran Canaria – Lanzarote

2 listopada – 9 listopada
Fuerteventura – Gran Canaria

9 listopada – 16 listopada
Gran Canaria – Fuerteventura

Przykładowa trasa rejsu

 

Cena rejsu: 1100 zł, w cenie:

– opieka sternika
– miejsce na jachcie

Opłaty dodatkowe, czyli “zrzutka” na miejscu (ok. 100 Euro) na:

– opłaty portowe (w każdym porcie płacimy za postój)
– jedzenie (śniadanie, obiad, kolacja, przekąski przygotowywane na jachcie siłami załogi)
– paliwo (gdy nie ma wiatru płyniemy na silniku)

 

Jak zgłosić się na rejs?
Wybierz odpowiedni termin
zadzwoń lub napisz:
biuro@wind-hunter.pl,
sylwia@wind-hunter.pl,
605 339 231, 608 870 504
lub poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie.
Ahoj!

ZALOGUJ SIĘ