Patent żeglarski

patent żeglarskiDo każdego kursu na patent żeglarski bardzo się przykładamy.

WIND HUNTER to nie tylko firma szkoleniowa i turystyczna, to przede wszystkim pasjonaci sportów wodnych. Udając się na kurs prowadzony przez takich ludzi, możesz mieć pewność że wiedza którą otrzymasz będzie nie tylko rzetelna, ale i ponad programowa. Dbamy o to by każdy kto przyjdzie do nas, otrzymał to po co przyszedł. Planujesz wakacje pod żaglami na Mazurach? Wybierasz się na rejs do Chorwacji lub Grecji i nie chcesz być tylko “balastem” ale i aktywnym załogantem i sternikiem? Może zawsze Cię to ciekawiło, ale dotąd nie miałeś okazji spróbować? Przygotujemy Cię na wszystko, a ponadto nie zostawimy Cię bez “opieki”. Organizujemy dużo rejsów, regat, wyjazdów i pływań weekendowych, więc z nami będziesz mógł kontynuować przygodę z żeglarstwem.

Do czego uprawnia mnie PATENT ŻEGLARSKI ?

Patent żeglarski żeglarza jachtowego Polskiego Związku Żeglarskiego uprawnia do prowadzenia jachtów żaglowych bez lub z pomocniczym napędem mechanicznym (silnikiem) po wszystkich wodach śródlądowych. Uprzedzając pytania: nie – nie można zostać kapitanem barki rzecznej a Zatoka Gdańska to już nie są wody śródlądowe. Otworem stoją jednak przed nami: Mazury! Kaszuby! Pętla Żuławska i wiele innych … a w zasadzie wszystkie inne zbiorniki wodne – płynące i stojące w obrębie śródlądzia, a więc te nie zaliczane do wód morskich.

PATENT ŻEGLARSKI to nie tylko uprawnienia.

Posiadacz tego dokumentu nie tylko zdobywa uprawnienia pozwalające uprawiać sport i turystykę w ten cudowny sposób ale przede wszystkim dużo ciekawej wiedzy, przydającej się nie tylko w tej dziedzinie życia. Meteorologia? Teoria żeglowania? Siły ciągu i przechylające? Środki ciężkości jachtów? Węzły? Możemy wymieniać tak długo, ale najważniejsze z nich to umiejętności które w bezpieczny sposób pozwalają prowadzić jachty żaglowe i czerpać z tego maksimum przyjemności!
Coś jeszcze? A owszem: ponadto, zyskując patent żeglarski wkraczasz do grona żeglarzy. Środowisko żeglarskie jest tak zróżnicowane jak zróżnicowani są ludzie, każdy w tym środowisku reprezentuje inne wartości i przekonania dotyczące żeglarstwa, jednak wszystkie oparte są o życie na wodzie i szacunek do jej potęgi i naturalnego piękna. Pamiętaj też o tym, że ta grupa społeczna wykracza daleko poza granice Twojego państwa. Żeglarz może być obywatelstwa polskiego, holenderskiego, amerykańskiego, ale każdy żeglarz, który choć raz przywitał dzień na pełnym morzu jest przede wszystkim obywatelem świata

Pierwszy krok do uzyskania Patentu żeglarskiego

Nie sposób opisać piękna żeglarstwa – wielu już próbowało – jedni poezją, inni dziennikiem rejsu, każdy po swojemu – może w tym tkwi nieodgadnięta zagadka: w osobistości doznań każdego zetknięcia z wodą i wiatrem? Czy zechcemy podbijać nowe lądy, oceany i morza, żeglować weekendami z przyjaciółmi po jeziorze czy raz do roku po ciepłych morzach z wyspy na wyspę – zawsze pierwszym krokiem w kierunku docenienia piękna żeglarstwa powinien być kurs na stopień żeglarski. Tutaj pojawiamy się my: jako pasjonaci i przewodnicy w tym pięknym świecie. Zapraszamy każdego na nasze kursy i z otwartymi ramionami witamy w świecie żeglarzy oferując rejsy morskie, śródlądowe, czartery jachtów i szereg innych żeglarskich rozrywek takich jak szanty, regaty i parady żaglowców.

Patent żeglarski może otrzymać osoba, która:

  1. ) ukończyła 14. rok życia;
  2. ) zdała egzamin z wymaganej wiedzy i umiejętności.

Osoba posiadająca patent żeglarski jest uprawniona do prowadzenia jachtów żaglowych:

  1. ) po wodach śródlądowych;
  2. ) o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie do 2 Mm
    od brzegu, w porze dziennej.

KONTAKT

Ul. Miszewskiego 17/306 Gdańsk

 

605 339 231

 

biuro@wind-hunter.pl

 

ZALOGUJ SIĘ