OBOZY ŻEGLARSKIE

Na obozach żeglarskich młodzież spędza całe dnie w otoczeniu wspaniałej mazurskiej przyrody, ucząc się żeglarstwa. Rozwija nie tylko umiejętności praktyczne i koordynację, ale i poczucie odpowiedzialności, umiejętność pracy w zespole, zaradność, umiejętność przewidywania i podziału pracy w zespole. Utrzymanie porządku na jachcie i podczas życia obozowego należy do każdego, tak jak do każdego należą pewne wyznaczone na dany dzień funkcje w załodze. Ten rytm dnia, te obowiązki i wieczorne ogniska to to, co po latach absolwenci naszych kursów i obozów wspominają ze łzami w oczach, często wracając, już jako kadra. Finałem obozu jest oczywiście egzamin na patent Żeglarza Jachtowego, a więc państwowe uprawnienia pozwalające na prowadzenie jachtów kabinowych.

 

 

Terminy 2019

13 lipca – 27 lipca
27 lipca – 10 sierpnia

 

Cena:

Wariant szkoleniowy: 1600
Wariant turystyczny: 1500

 

Trasa rejsu

Zwyczajowo zaczynamy rejs na jednej z krawędzi Mazur. Jest to najczęściej Węgorzewo. Kończymy obóz po przeciwnej stronie – w Ruciane-Nida. I na odwrót: drugi turnus rozpoczynamy tutaj, a kończymy w Węgorzewie. Przez dwa tygodnie odwiedzamy większe miasta na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, pokonujemy wielkie jeziora północy, odwiedzamy Śniardwy, przepływamy system kanałów i śluz. Stacja PAN w Popielnie, Basen w Mikołajkach, Zamek w Rynie, Twierdza w Giżycku, Dzikie koniki na Bełdanach, piękne wyspy na Nidzkim i zachody słońca na Dobskim. Dzięki trasie “One Way” zdążymy lepiej poznać Mazury i dokładniej nauczyć się  wszystkich manewrów.

Wyżywienie

Posiłki przygotowujemy wspólnie w załogach. Nad ich sporządzeniem zawsze czuwa instruktor lub wychowawca. Kto powiedział, że na obozie żeglarskim nauczymy się tylko żeglować? Umiejętności kulinarne to to, czym uczestnicy też chwalą się po powrocie do domu. Produkty trwałe zakupione w pierwszym dniu obozu pływają z nami w jachcie, te mniej trwałe dokupujemy po drodze, by zawsze jeść świeżo, zdrowo i smacznie.

Zakwaterowanie

Uczestnicy mieszkają, śpią i żeglują na jachcie kabinowym. Każdy ma wyznaczone miejsce do przechowywania swoich rzeczy i koję do spania. Warto pamiętać o zabraniu śpiwora i poduszki, to bardzo przydatne rzeczy. Poranna i wieczorna toaleta odbywa się w porcie, przystani w wyznaczonym do tego miejscu lub z zachowaniem zasad ekologii na świeżym powietrzu.

Warianty

Szkoleniowy: Codzienne zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne mają na celu przygotowanie do egzaminu na stopień żeglarza jachtowego. Mimo pilnej nauki i wielu godzin spędzonych na manewrach nie umykają nam przyjemności takie jak wieczorne ogniska, wyjścia do miasta i wspólne kąpiele w jeziorze. Finalnie, na koniec obozu przechodzimy egzamin na stopień Żeglarza Jachtowego Polskiego Związku Żeglarskiego.
Turystyczny: Wariant dla każdego. Spokojna nauka żeglowania lub szlifowanie umiejętności pod okiem doświadczonych sterników – instruktorów. Te załogi mają więcej czasu na opływanie wysp i wpływanie do dzikich zatok – słowem: więcej czasu na wakacje! Nie oznacza to jednak za dużo lenistwa, bo jacht zawsze musi być czysty, posiłek przygotowany i ognisko rozpalone!

Transport

Na miejsce rozpoczęcia obozu należy dojechać samodzielnie. Samodzielnie też należy z niego wrócić. Jest z tym kłopot? skontaktuj się z nami – pomożemy.

Cena zawiera:
– Stałą opiekę instruktorów i wychowawców
– Miejsce na jachcie
– Wyżywienie
– Opłaty portowe, paliwo itd
– Realizację programu.

Cena nie zawiera:
– Dojazdu
– wydatków własnych – toalety, prysznice i inne wydatki własne w portach
toalety i prysznice to wydatek ok 20 zł dziennie (maksymalnie). 
– biletów wstępu do parków, na basen i do muzeów.
w zależności od warunków i realizacji trasy nie wliczamy opłaty za wstępy w całościową cenę obozu, gdyż nigdy na 100% nie wiadomo czy na pewno dany punkt zostanie zrealizowany z uwagi na warunki meteorologiczne – bezpieczeństwo ponad wszystko! (łącznie ok 50 zł).

 

BIURO@WIND-HUNTER.PL
tel. 605 339 231

 

ZALOGUJ SIĘ