JACHTOWY STERNIK MORSKI

JSM to kolejny – drugi stopień żeglarski w Polskim Związku Żeglarskim. Uprawnienia te, pozwalają prowadzić jachty żaglowe do 18m długości kadłuba po … no właśnie – tutaj nie ma ograniczeń co do pory dnia i obszaru po jakim możemy żeglować. Powinniśmy więc, oprócz poszerzonego zakresu wiedzy z podstawowych tematów, pojąć podstawy nawigacji morskiej, szczegóły ustalania swojej pozycji na morzu, charakterystyki świecenia świateł stałych oraz oświetlenia statków w drodze. Praktyka na kursie na sternika to również rozwinięcie wcześniej poznanych manewrów o manewry na jachtach kilowych – morskich.  Jako, że pierwszymi wodami po jakich żeglują polscy sternicy są najczęściej wody Chorwacji i Zatoki Gdańskiej, to w tych właśnie miejscach organizujemy nasze kursy.

KURS W GDAŃSKU

Kurs w Gdańsku ma charakter kursu weekendowego. Aby do niego przystąpić najlepiej mieć już na koncie „wypływane” co najmniej ok.150 godzin, gdyż sama część praktyczna nie ma już charakteru stażowego, a bardziej manewrowy i nawigacyjny. Pływanie oczywiście odbywa się bardzo intensywnie, przeplatane ćwiczeniami z nawigacji i innych przedmiotów.

Harmonogram:
I weekend: Zajęcia teoretyczne w Gdańsku. Sobota i niedziela, najczęściej ok 8 godzin każdego dnia.
II weekend: (przedłużony): W środę wieczorem meldujemy się na pokładzie jachtu, bardzo często wypływamy jeszcze tego samego dnia. Żeglujemy po zatoce Gdańskiej do niedzieli włącznie, manewrując, poznając okoliczne porty i nawigując.
III weekend: W sobotę powtarzamy manewry portowe i rozwiewamy ostatnie wątpliwości, a w niedzielę przystępujemy do egzaminu.

KURS W CHORWACJI

W ROKU 2021 ORGANIZUJEMY KURSY W CHORWACJI WYŁĄCZNIE DLA GRUP

Kurs w Chorwacji, ma charakter bardziej turystyczny i stażowy – tutaj codziennie zawijamy do innego portu, codziennie poznajemy nową wyspę lub miasteczko Dalmacji. Wystarczy mieć 100 godzin stażu w rejsach morskich, gdyż podczas trwania kursu „dopływasz” jeszcze ok 100. Bez wątpienia jest to kurs intensywny, gdzie poza nauką czeka na nas zwiedzanie, nurkowanie i kąpiele w ciepłym morzu. Zagadnienia i lekcje teoretyczne zostają udostępnione kursantom na stronie WIND HUNTER na miesiąc przed wyjazdem, by mogli samodzielnie przygotować się do zajęć praktycznych. Oczywiście na miejscu zajęcia teoretyczne również odbywają się, lecz głównie z działów w których wymagane są ćwiczenia.

WYMAGANIA

Choć zalecane jest posiadanie stopnia żeglarza jachtowego przed przystąpieniem do kursu, to wielu naszych absolwentów pozytywnie przechodzi zarówno kurs jak i egzamin, pomijając zdobycie pierwszego stopnia (na co pozwalają obecne przepisy).

Co zatem musimy?
– ukończone 18 lat
– staż w wysokości co najmniej 200 godzin żeglugi po wodach morskich w min. dwóch rejsach.

KURSY W GDAŃSKU

Ahoj! Na kursy przygotowujące do egzaminu na patent Jachtowego Sternika Morskiego zapraszamy w sezonie 2022.

KOSZT KURSU

Koszt kursu w Gdańsku to 1600 PLN i kwota ta obejmuje:

  • Kurs żeglarski teoretyczny oraz praktyczny
  • Opieka kapitana – instruktora
  • Miejsce na jachcie*
  • Dostęp do materiałów teoretycznych na stronie
  • Opłaty portowe
  • Paliwo do jachtu

*Jachty wyposażone są w koje i materace do spania, jaskółki i bakisty (półki i szafki) do przechowywania rzeczy oraz wyżywienia na czas trwania rejsu. Na każdym jachcie znajduje się kuchenka gazowa i wyposażenie kuchenne.

CENA NIE OBEJMUJE
  • Opłaty egzaminacyjnej wg. Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki „w sprawie uprawiania turystyki wodnej” w kwocie 350 zł lub 175 zł (ulgowa)
  • Wyżywienia na kursie (zwyczajowo robi się z załogą składkę i zakupuje produkty wspólnie)
  • Sanitariatów i kosztów własnych
  • Dojazdu i opłat parkingowych
jachtowy sternik morski
jachtowy sternik
liny na jachcie - jachtowy sternik morski
statek
wykresy - jachtowy sternik morski
jachtowy sternik morski

KONTAKT

+48 889 651 238
poniedziałek - piątek: 8:00 - 16:00
Poza tymi godzinami też zdarza nam się odbierać 😉
@ - całodobowo!

biuro@wind-hunter.pl

Logo Wind Hunter

Jak przetwarzamy Twoje dane? czytaj tutaj.

Call Now Button