JACHTOWY STERNIK MORSKI

JSM to kolejny – drugi stopień żeglarski w Polskim Związku Żeglarskim. Uprawnienia te, pozwalają prowadzić jachty żaglowe do 18m długości kadłuba po … no właśnie – tutaj nie ma ograniczeń co do pory doby i obszaru po jakim możemy żeglować. Powinniśmy więc na kursie pojąć podstawy nawigacji morskiej, szczegóły ustalania swojej pozycji na morzu, charakterystyki świecenia świateł stałych oraz oświetlenia statków w drodze. Teoria rozbudowana jest również o locję morską, morską meteorologię. Tutaj każdy temat rozwija się do rangi “morskiej” i staje się bardziej szczegółowy. Praktyka na kursie na sternika to również rozwinięcie wcześniej poznanych manewrów o manewry na jachtach kilowych – morskich. Wielu mówi, że łatwiejsze w od manewrów na jachtach mieczowych. Szkolenie kierujemy do wszystkich, pragnących rozwijać się w tym sporcie, a jako, że pierwszymi wodami po jakich żeglują polscy sternicy są najczęściej wody Chorwacji i Zatoki Gdańskiej, to w tych właśnie miejscach organizujemy takie kursy. Niezależnie od miejsca w którym odbędziesz kurs na zajęciach poznasz wszystko czego wymagać będzie od Ciebie Ministerstwo Sportu i Turystyki na egzaminie na stopień Jachtowego Sternika Morskiego, który to egzamin wieńczy każdy z naszych kursów.

Kurs w Gdańsku ma charakter weekendowy, oznacza to że w jeden weekend rozpracowujemy teorię potrzebną nam do egzaminu, a w kolejny uczymy się manewrów i praktyki po to by w trzeci weekend takiej serii przejść egzamin.

Tygodniowy kurs w Sukosanie, w Chorwacji, ma charakter bardziej turystyczny – tutaj codziennie zawijamy do innego portu, codziennie poznajemy nową wyspę lub miasteczko Dalmacji. Bez wątpienia jest to kurs intensywny, gdzie poza nauką czeka na nas zwiedzanie, nurkowanie i kąpiele… dobrze, że teorii mogliśmy nauczyć się przed wyjazdem z materiałów udostępnianych kursantom na stronie WIND HUNTER’a.

Egzamin – klasycznie – w ostatnim dniu kursu.

Wymagania jakie należy spełnić przed przystąpieniem do egzaminu na stopień JSM:
– ukończone 18 lat
– staż w wysokości co najmniej 200 h żeglugi po wodach morskich w min. dwóch rejsach. (Dla kursu w Chorwacji wystarczy 100h w jednym rejsie, gdyż resztę zalicza uczestnictwo w kursie).

Terminy: 8 – 15.09.2018

Koszt: 1800 – 2200 PLN

Cena obejmuje:

  • Kurs żeglarski teoretyczny oraz praktyczny
  • Opieka kapitana – instruktora
  • Miejsce na jachcie *
  • Dostęp do materiałów teoretycznych na stronie

*Jachty wyposażone są w koje i materace do spania, jaskółki i bakisty (półki i szafki) do przechowywania rzeczy oraz wyżywienia na czas trwania rejsu. Na każdym jachcie znajduje się kuchenka gazowa i wyposażenie kuchenne.

Cena nie obejmuje:

  • Opłaty egzaminacyjnej wg. Rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki “w sprawie uprawiania turystyki wodnej” w kwocie 350 zł
  • Wyżywienia, sanitariatów i kosztów własnych.*
  • Dojazdu i opłat parkingowych **

KONTAKT

Ul. Miszewskiego 17/306 Gdańsk

 

605 339 231

 

biuro@wind-hunter.pl

 

ZALOGUJ SIĘ